Kedves Színházbarátunk!
Hihetetlen, de már több, mint százezren látták előadásainkat!
A 2013. május 6-i Picasso kalandjai c. előadáson a sajtó jelenlétében köszöntöttük a Pécsi Nemzeti Színház százezredik nézőjét, majd az új évad műsortervét is kihirdette Rázga Miklós igazgató.
A Pécsi Nemzeti Színház jegyeladási mutatói szerint a 2013. május 6-i Picasso kalandjai című előadás nézői között volt az idei évad százezredik fizető nézője. Hogy pontosan kit köszöntöttünk százezredikként, az a tavalyihoz hasonlóan, ebben az évben is sorsolással dőlt el. Tomecskó Zsuzsa, a szerencsés százezredik pécsi színházbarát, egy díszes oklevelet kapott és a 2013/2014-es színházi évad meghirdetésre kerülő bérletei közül két személy részére választhat egy-egy bérletet.
Fotó: Körtvélyesi László
A szerencsés százezredik néző egy "Add tovább!" - bérletet is kapott, mellyel ő indíthatja el az "add tovább" láncot a következő évad első nagyszínházi bemutatójának, a Mágnás Miskának a megtekintését követően. A kétszemélyes bérlet érvényes a 2013-2014-es színházi évad összes saját nagyszínházi előadására a nézőtér földszintjére. A bérlet aktuális tulajdonosa egy előadás megtekintése után a bérletet továbbadja, és a következő előadást az „Add tovább!” bérlettel már mások nézhetik meg.
-
Évadzárás két fesztivállal
Közeleg az évad vége, mely a Pécsi Nemzeti Színházban az I. Pécsi Családi Színházi Fesztivállal és a XIII. POSzT-tal zárul. Május 29 - június 2-ig a gyerekeké és a családoké majd június 6-15. között a Pécsi Országos Színházi Találkozóé a színház.
-
A Teatrul Clasic Ioan Slavici Arad vendégjátéka: Házasság
„Az előadás előkészítése jó alkalmat nyújtott számomra, hogy ismét felfedezzem az aradi színház művészeit, örüljek remek művészi tulajdonságaiknak, felkészültségüknek. Olyan előadást akartam csinálni, amelynek semmi kapcsolata nincs a jelenlegi román színház által használt eszközökkel. Semmi ordibálás, közönségesség, mesterséges állapotok, diszkó fényhatások, alaptalan formák – egyesek sznobizmusának éltetői. Művészi alázattal is el lehet jutni annak kifejezéséhez, amit egy olyan szerző, mint Gogol kigondolt, javasolt. Együtt újra megtanultuk mennyire könnyű, mennyire egyszerű elmondani egy történetet. Nem feledkezve meg arról, hogy ezt a történetet színpadon szólaltatják meg szereplők. S ezeket a szereplőket a színészek keltik életre, az ő alkotásuk. Az alkotásra kellett buzdítanom a színészeket, s ez több, mint amit álmodni mertem.”
Laurian Oniga, rendező
Szeretettel várjuk májusi előadásainkra és mindkét fesztiválra!