Díjat kapott Köles Ferenc

Thália Színház – Átadták a Vidéki Színházak Fesztiváljának díjait

Díjat kapott Köles Ferenc

Kapcsolódó anyagok

Köles Ferenc a Pécsi Nemzeti Színház színművésze Fesztiváldíjat kapott a Bolha a fülbe című produkcióban nyújtott alakításáért.

 

A legjobb előadásnak járó elismerést a Miskolci Nemzeti Színház A tanítónő című produkciója nyerte el. Különdíjat kapott a székesfehérvári Vörösmarty Színház Pillangó című produkciója, valamint Benedek Mari jelmeztervező a Pillangó és a Hosszú út az éjszakába című előadás jelmezeiért. A legjobb férfi alakításért Kőszegi Ákos, a legjobb női alakításért pedig Trokán Nóra vett át díjat a kecskeméti Katona József Színház Hosszú út az éjszakába című előadásában nyújtott játékáért. Fesztiváldíjat kapott Kubik Anna és Köles Ferenc színművész. A díjat idén adták át először, a fesztivál munkatársai, a zsűri és a közönség visszajelzése alapján annak a két színésznek adományozták, akik a többi díjazott művész mellett a legnagyobb közönségsikert aratták.

A szombaton zárult esemény keddi díjátadó ünnepségén Lantos Anikó fesztiváligazgató felidézte, hogy immár harmadik alkalommal rendezték meg a fesztivált a Thália Színház évadnyitó programjaként. A 8 napos rendezvényre 11 vidéki társulatot, nyolc nagyszínpadi és három stúdióelőadást hívtak meg. A közmédia a fesztivál három előadásáról - a Rokonok, A tanítónő és a Bolha a fülbe című produkcióról - tvfelvételt készített.


Köles Ferenc díjához szeretettel gratulál a társulat!
 

„Nyilván anyagi okai vannak, de manapság ritkán látni olyan nagyvonalú díszletet, mint amilyen a pécsi Bolha a fülbe előadásé. Annyi sok szép ajtó-ablak van benne, először azt is hittem, hogy Horesnyi Balázs. De nem, Rózsa István. (Bár azt nem értettem, hogy a második felvonásban, a Gavallér Gúnár nevű garniszállóban – lánykori nevén: Tüzes Kandúr –, ebben az elegáns, bordó bársony beltérben minek van királyi páholy.) Méhes László rutinja és kétségtelen rendezői szaktudása a műfajban, szeretemszínészek: Köles Ferenc a kettős főszerepben, Darabont Mikold, Lipics Zsolt, Györfi Anna – nekem ez szerencsés együttállás. (Wunderlich József is meggyőzött Camille-ként, érzékkel és energiával.)

Csodálatos nézőnők ültek mellettem. A második felvonás alatt, amikor már legalább öt perce néztük Köles Ferencet Poche-ként, de még senki nem tévesztette őt össze, egyszercsak azt mondta tűnődve a szomszédom a szomszédjának: Hasonlít a férjre. Ez persze Köles Ferencet is dicséri. Dicsérem én is. Egy bájos, kedélyes, virgonc, borízű hangú Poche, az jeles színészi szakmunka. Hanem a Chandebise-e, az kész gyönyörűség és valóságos tanulmány. Ahogy bejön az első jelenetre. Elegáns, szeppent, szerelmes, aggodalmas, elbizonytalanodott, kétségbeesett, magabiztos, összetört, plusz tartózkodó, mert mindezt igyekszik leplezni is. Egy teljes férj, zavarban és bajban. Köles pompás színész, leszögezem.” Stuber Andrea újságíró

Bérletkereső

Hírlevél

Értesüljön elsőként információinkról! Iratkozzon fel hírlevelünkre!